Kategórie
cesta k sebe

Keď sa vedome bičujeme…

Určite ste si tým prešli vsetci, že vám niekto niečo povedal a vy ste ťažko niesli jeho slová. Vedeli ste, že ma pravdu, lebo ste si svoje činy uvedomovali, ale od toho človeka tá pravda jednoducho bolí.

Nevieme prijať skutočnosť a viníme seba alebo viníme okolie, kohokoľvek, kto s tým súvisí a vedome sa v myšlienkach trápime a bičujeme. Egúšik nás ešte viac utápa a ťahá dolu, len aby sme trpeli a obviňovali seba, prečo sme neboli viac pozornejší, nepočúvali hlas vnútra, ktorý upozorňoval…atď.

Pýtam sa seba, “Ako z toho von?” a ukázalo sa mi srdce ❤️ .Hneď som pochopila, že mám seba vnímať srdcom a veriť si, lebo strachom som si priťahovala to, čo sa udialo, lebo som si neverila a nebola pozornejšia. No trápenie neprechádzalo a stále som seba vinila.

Hovorím si : “Ok stalo sa, budem zodpovednešia, pozornejšia, prijímem to!” No… až v bode, kedy to skutočne prijímete a pustíte zo seba von, sa to uvoľní a vy sa oslobodíte od ťažoby a idete ďalej. A tým, že ak niečo riešim, prichádzajú pomocné barličky, odpovede, ktoré ukazujú, ako zmeniťpohľad, vidieť veci inak. A prišlo mi video od Silvie Rei, kde o tom hovorí. 🥰

Druhý květnový týden – možnosti zdravé retrospektívy.

Zdroj: Silvie Rei

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.