Kategórie
Energia

Pravda a lež

Obraz “Pravda vylézající ze studny”, od francouzského umělce Jean-Léon Gérôme, který namaloval v roce 1896

V pověsti se praví, že Pravda a Lež se jednou setkaly. Lež pozdravila Pravdu a dodala: “Dnes je opravdu hezký den”. Pravda se rozhlídla kolem sebe, podívala se na oblohu a skutečně, den byl krásný. Strávily spolu nějaký čas, než došly k velké studni. Lež dala ruku do vody a obrátila se k Pravdě.

“Příjemně teplá voda”, řekla. “Jestli chceš, můžeme se společně vykoupat?”Pravda byla opět obezřetná. Dala ruku do vody a voda byla opravdu příjemná. Nějakou dobu se koupaly, když najednou ze studny vylezla Lež, oblékla si šaty Pravdy a zmizela. Pravda, naštvaná, vylezla ven nahá a hledala Lež, aby si vzala své oblečení zpátky. Svět, který uviděl nahou Pravdu, odvrátil od ní oči, pln hněvu a opovržení. Ubohá pravda se styděla, otočila ke studni a navždy v ní zmizela.

Od té doby cestuje po světě Lež oblečena jako Pravda, aby uspokojila potřeby světa a svět už v žádném případě nechce vidět nahou Pravdu. Přesto ten, kdo chce pravdu najít, má šanci ji opět vidět, ale není nikdy na povrchu, ale je ukrytá hluboko uvnitř a proto ji nelze vidět očima, ale je třeba ji hledat svým srdcem.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.