Kategórie
Energia

Transcendentní čakrový systém

V jógové tradici je čakrový systém pilířem celé nauky. Každý praktikující se dříve či později dostane k energetickému vnímání svého těla a tedy i k poznávání a poznání energetického systému čaker. Nejvíce používaný je sedmičakrový systém, který se prolíná se celou naukou a výukou jógy (podrobně jsme o něm psali v minulých číslech).

Často opomíjená je čakra pod nohama (nultá), která celý systém (tedy i čakry 8 – 13) kotví k planetě zemi a člověku tak vnáší do života celkový smysl zrození zde v těle a na této planetě.

Transcendentní čakrový systém je pokračováním systému základního a skládá se nebo lépe řečeno vibruje čakrami 8. – 13. Tyto vibrace se pojí k našim jemnohmotným realitám. Tedy k životům mimo tuto solární soustavu a mimo tento energetický systém. Mnoho jogínů a duchovně hledajících dochází k přímé zkušenosti existence na více úrovních najednou. To znamená, že není jen tento svět, tato hmotná realita, ale naše existence je mnohem komplexnější a naše vnímání reality se rozšiřuje.

Člověk jako vesmírná duše

Vyšší čakry nás provází těmito dimenzemi a my se vědomě podílíme na jejich očistě a získáváme poznání prožitku. Touto vědomou aktivací se otevírá potenciál člověka jakožto spirituální bytosti s duchovními schopnostmi. Jakožto bytosti, která se podílí na lásce a tvoření vesmíru, a která je schopna dosáhnout absolutní zduchovnění hmoty.

Prostupováním horním systémem se překonávají hranice času a prostoru, člověk dochází k poznání úkolu sebe sama jako duše vesmírné, mnohadimenzionální. Stále více si sebe sama uvědomuje jako energii, která je stejná, jako energii, ze které je stvořen celý vesmír (chi, shakti) A nejen to. Jedinec ví, že i sám se na tvoření vesmíru podílí a současně je i vším stvořeným. Prožitek JEDNOTY a LÁSKY je od sedmé čakry nahoru samovolný. Nakonec dochází k prožitku sebe sama jako ZDROJE neboli VĚDOMÍ, které si vše uvědomuje a k úplnému sjednocení s ním. Když tohoto poznání člověk dosáhne, svobodnou vůlí své kosmické duše rozhodne, zdali se ve zdroji rozplyne nebo vnese-li zdroj zpátky do hmoty, těla, do nulté čakry a spojí tak vědomě hmotné s duchovním. Ve svém potenciálu je to tak stále, ale mysl člověka od zdroje oddělila, a proto byla vytvořena realita dvojnosti.

Práce s vyššími čakrami je proto přirozený postup každého jogína a duchovně hledajícího ke svému prvotnímu bytí. Navazuje na poznání čaker 1. až 7. a plynule tak rozvíjí náš duchovní potenciál.

Prožitek JEDNOTY a LÁSKY je od sedmé čakry nahoru samovolný. Nakonec dochází k prožitku

Čakra 11 – Nanebevzetí

Čakra 10 – Srdce Vesmírné Lásky

ČAKRA 9 – Ovládnutí hmoty

Čakra 8 – Karmické vzorce

Zdroj: Markéta Sulanská- Poznej sám sebe uvnitř

2 replies on “Transcendentní čakrový systém”

Myslim..ze to bolo myslene skorej ako vedonie duse.

Ked som videla mimozemske duse boli ako masa energie… krasnej ziarivej farby naplnene vibraciami lasky.. Tak sa mi ukazal aj.obraz mojej duse v nadhernej purpurovej farbe a tiez ako masa alebo splet energie ktora vyzarovala vibracie….raz som niekde citala clanok o tom..ze sa dusa navrati naspat do zdroja a splynie s nim…ostala som.smutna…ale z vnutra mi bolo vnemovo vnuknute..ze v tom case to uz budem vnimat inak..
Nech uz to je akokolvek..pravdu o skutocnisti bytia dokazeme vnimat len vyssim principom bytia.😇

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.