Kategórie
Duša

Vedomá duša a nižšie Ja.

Zaujímala vás niekedy myšlienka, kto alebo čo si vás vo vašom vnúre uvedomuje? Kto to asi je a akej časti vás samých sa to týka…poviete si, veď ja, ale kto je to ten Ja?

Tá časť, ktorá z vás robí slabocha, udupáva, či tá ktorá vás vynáša do nebies a dáva pocit moci alebo tá, čo plače pri každej citovej situácii?

Možno sa vám stalo, že občas ste mali nejaké emočné prejavy, ale cítili ste popori tom, akoby to vo vás bol niekto iný, lebo vy sám ste bol ako nezúčastnený pozorovateľ. Alebo ste si uvedomovali, že uz sa vás isté veci vobec nedotýkaju a neriešite ich vnútorne, nepotrebujete sa nad nimi zamýšľať. Presne toto sa mi začalo diať častejsie a rozmýšľala som, či mám schizofréniu a je vo mne ešte jedna osobnosť, ktorá to vníma inak, ale nezaujato.

Mala som stavy, že som vnímala seba, ako mi je niečoho ľúto, emočne som to prežívala, ale akoby z inej roviny to pozorovala a bez akéhokoľvek postoja. Keď sa to opakovalo častejsie pri rôznych situáciach, spozornela som a rozmýšľala nad týmto stavom svojho rozdvojeného vnímania.

No ako vždy píšem do článkov, kto sa pýta, odpoveď dostane a tak som k univerzu vysala podnet, aby ku mne došlo aj pochopenie.😇

Písala som o tom aj svojej kamoške Peti a občas, ako vyjadrujem svoje pocity, prichádzujúce pochopenia mi začinajú do seba zapadať a ukazujú na určité skutočnosti.

Čítam teraz knihu Známe se celé veky a natrafila som na kapitolu o vedomej duše a tam som našla pre seba odpoveď. Občas som mala pocit, že vnímam svoju duševnú čast a jej prejavy, ale nikdy som to nevnímala v tejto suvislosti.

A o to ide, že človek si má uvedomovaním seba – svojej vedomej časti, uvedomovať kto vlastne je a podriaďovať svoju odosobnosť , jej prejavy, skolny a správanie.

So zvedomovaním duše prichadzájú aj zmeny vnímania seba samého, častejšie vnímate seba v prítomnosti, vnímate pokoj vnútra, situácie z vonka sa vás tak nedotykaju, ako kedysi a neriešite ich. Dokážete rozoznať energie a pocity, ktoré vám nepatria a nie sú vaše, len na vás pôsobia z vonka alebo ste ich nacítili od niekoho iného a máte tie energie vo svojom vibračnom poli.

Ako píše autorka v článku vývoj duše ma viac stupňov a toto je vlastne dôvod našej inkarnacie, čo si máme uvedomovať v každom živote : to kto vlastne sme a zvedomovať svoju dušu.

Uvedomila som si, že na tento stav ma upozorňoval aj sen o vnímaní realit, ale som si ho mylne vyložila. Tým, že mám lunu v zemskom znamení , učím sa na prežitých situáciach a na základe prežitku si to uvedomujem a dávam do súvislostí.

Nech Vás sila ducha sprevádza cestou srdca k poznaniu seba samého a skutočnosti .

anitraM

2 replies on “Vedomá duša a nižšie Ja.”

Super článok, korešponduje s mojim poznaním vývoja života človeka, ale na báze NDE fenoménu mám po návrate do fyzického tela integrované moje JÁ z mojou dušou,
do vyššieho stupňa vedomia….má to však svoje + aj mínus , je to na dlhšiu osobnú reč
a diskusiu za hranicami všedných dní, niečo je aj tabuizované….snáď malé vysvetlenie,
multidimenzionálna komunikácia po NDE s AKÁŠOU, aj so zdrojom ma tri morálne hranice:
-nikomu vedome neubližovať
-nezískať hmotný materiálny výherný prospech
-blok na zdielanie do verejnosti

Páči sa mi

Podla precitanych informacii zazivam.1 stupen uvedomovania si seba.
Tie 2 body..ktore uvadzate chapem…ale ten treti..tam vnimam rozpory..mozno aj tu sa mi biju 2 casti vnimania..jedna by sa podelila ale ta druha vnima..ze k istym veciam sa kazdy musi dopracovat svojou zrelostou duse sam. Ked som sa dostala pocas meditacie to akasickej kniznice…nevedela som z vybranej knihy citat..pochopila som..ze nie som dostatocne pripravena.🤔
Jozko
Dakujem za vas pohlad.😇

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.