Kategórie
Sny

Carlos Castadena…

Carlos Castadena si zvolil  románovú formu, v  ktorej podáva pohľad na toltécke poznanie cez opis vlastných osobných skúseností so svojimi učiteľmi – zasvätiteľmi.

Veci, ktoré Castaneda opisuje, sú subjektívnym podaním jeho vzťahu s donom Juanom, príslušníkom kmeňa Yaqui zo severozápadného Mexika. Ide o akýsi ucelený súbor pohľadu človeka, jeho podstaty, schopností, vedomia, vnímania reality a zmyslu bytia a všetkých vzájomných vzťahov a zákonitostí tak  ako ich počas mnoho storočí odhalili a popísali šamani (čarodeji) z kmeňa Yaqi.

Castanedove knihy o jeho stretnutiach s yaquiským čarodejom nás uvádzajú do svetov, v ktorých platia iné časopriestorové zákony, ale ktoré sú rovnako skutočné ako je ten, na ktorý sme zvyknutí. V roku 1973 po splnení pravidla Orla sa don Juan a don Genaro so svojou pripravenou skupinou rozhodnú odísť, pričom Carlos Castaneda absolvuje skok do priepasti ako predpisuje pravidlo … Carlos sa potom stáva vedúcim nagualom svojej skupiny, ktorú vedie do svojho odchodu v apríli 1998.

Umění snít.

Snívanie je “bránou k Nekonečnu” a preto je jeho majstrovstvo dôležité pre každého bojovníka na ceste k slobode. Castaneda popisuje prvé štyri zo siedmich brán snívania, ktoré vedú za hranice nášho sveta. Spoznáva tiež tajomného čarodeja, premožiteľa smrti, ktorý žije už vyše tritisíc rokov…

Výpisky z kníh GATO učení nagualú

4 replies on “Carlos Castadena…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.