Kategórie
Liečenie

Energetické centrá – čakry

Slovo čakry pochádza zo sanskrit-u a znamená kolo alebo disk. Hinduistické texty, zaoberajúce sa prúdením energie v ľudskom tele, používajú výraz pre centrá v našom tele, ktoré majú schopnosť prijímať energiu, určitým spôsobom ju pretvárať a opäť vyžarovať.

Harmonizácia tela a duše

Čakry nestoja samostatne, ale naopak sú prepojené sieťou kanálov, takže kvalita fungovania jednej z čakier sa nevyhnutne odrazí aj na ostatných. Tradične sa uvádza sedem hlavných čakier umiestnených nad sebou v strede trupu tela. Ale existujú ešte dve (spolu deväť) + nové, utajené, objavené a duchovné. Zobrazujú sa ako lotosové kvety, z ktorých každý rezonuje v iných frekvenciách a zodpovedá určitej farbe dúhy. Ďalej poznáme 144 čakier, 400 vedľajších, 88 000 ostatných a menšieho významu je možno aj viac.

Jednotlivé čakry sa otáčajú doľava alebo doprava. Točenie čakier tvaruje muža a ženu rozdielnym spôsobom, čo vedie k dopĺňaniu energie v každej životnej oblasti a k vyváženiu jin a jang. K tomu napomáhajú rôzne formy liečenia – drahými kameňmi, aromaterapiou, masážami, psychoterapiou, bioterapiou, fytoterapiou, psychosomatickou artterapiou, biorezonátormi, farebnými obrázkami, farbami, hudbou, spevom, meditáciou a rôznymi liečivými spôsobmi.

Vznik blokád v čakrách

Práve naše čakry sú prúdiacim systémom toku energie, kde sa bloky zo strachu prvé vytvárajú. Postupne sa vytvárajú bloky v tokoch kanála nádí. Týmto sa potom nedokáže zásobovať naše telo životodarnou energiou. Zabúdame na spoločný pôvod v Božskom bytí a vo vzájomnom spojení. Miesto toho, aby sme pociťovali jeden k druhému silnú lásku, my iných považujeme za konkurenciu a tým ich označujeme za nepriateľov. Strach hrá u ľudí veľkú úlohu. Začínajú sa uzatvárať pred energetickým tokom, pred vlastnými túžbami, čo sa samozrejme musí prejaviť aj v bežnom živote. V strachu sa nám uzatvárajú čakry a máme nedostatočný energetický prísun do nášho tela. Zabrániť môžeme tomu len tak, že začneme kontrolovať naše emócie.

V dôsledku oslabenia čakier a ich neriešenosť, sa vzniknuté bloky prenášajú aj do budúceho života. Fyzickou smrťou sa bloky neodstránia. Preto máme možnosť už v detskom veku našim potomkom pomôcť zbaviť sa blokov v čakrách. U zdravého novorodenca je energetický systém v dokonalosti. Znamená to, že každá nová duša má možnosť naplnenia života, to znamená, že dostala novú šancu na zmenu karmy. Bohužiaľ, v prvých rokoch života je dieťa úplne odkázané na svojich rodičov, na ich starostlivosť a opateru a taktiež na ich názory.

Prvé bloky mohli nastať u dieťaťa už v tele matky. Ak matka žije v stresových situáciách, prenáša sa to automaticky aj na dieťa. Dieťa totiž svoju matku vníma ako svoj svet. Láskyplné očakávanie dieťatka na svet otvára aj silné, láskavé energie, ktorými je obklopené. Vtedy sa cíti byť kľudné, šťastné a bezpečné. Takým najväčším blokom pre dieťa je práve zrod. Prichádza na svet z bezpečia matky do studeného prostredia, kde sa cíti byť stratené. V prvých chvíľach po narodení by dieťa malo byť v bezpečí matkinej náruče, aby cítilo známe ozvy srdca, pretože deväť mesiacov počulo len to. Akonáhle dieťa od matky odtrhneme, vzniká prvý blok v jeho živote, lebo začalo mať strach z odlúčenia. Blokáda sa prejaví na prvej, základnej čakre.

V prvom roku života sa vyvíja práve táto základná čakra. Práve tá je vo vývoji najdôležitejšia. Nikdy nevieme, či dieťa plače od hladu, chladu, alebo samoty, ale je zistené, že v afrických kmeňoch deti do jedného roka skoro neplačú, pretože ich matky stále nosia zavinuté pri sebe. Tým sa cítia byť v bezpečí. V našej spoločnosti sa snažíme, aby malo samostatnú postieľku, aj izbičku, kupujeme najpodivnejšie hračky, len aby sme si dokázali, že sa pri nich dieťa učí a vyvíja, lenže to najcennejšie mu chýba. Stály dotyk matky.

V druhom roku života sa začína vyvíjať druhá čakra. Jemné dotyky, hladkanie, maznanie, to všetko potrebuje pre svoj vývin. Začína objavovať svoje zmysly, presadzuje si svoje. Nie je veľmi dobré dieťaťu potláčať jeho zmysly, pretože čosi si prinieslo sem aj z minulých životov a teraz by sa to malo posúvať ďalej. Vyvíja sa nová osobnosť. Dieťa v tomto čase nevynakladá nič negatívne, len sa hnevá vtedy, keď nesúhlasí s postojmi dospelých. Ak príjme ich učenie bez problémov, znamená to, že si ho sám dobrovoľne osvojil.

V treťom roku života sa vyvíja tretia čakra – solár plexus. Dieťa skúša byť samostatnou osobnosťou. Všetko skúša, aby zistilo na vlastnej koži, čo sa stane. Medzi rodičmi a deťmi prebieha boj, a rodičia si myslia, že vtedy dobre vychovajú dieťa, ak mu vnútia svoje názory. Práve tým sa zablokovávajú čakry – solár plexus.

V štvrtom roku sa vyvíja čakra srdca. Už podľa názvu vieme, že srdcová čakra môže byť blokovaná následkom nedostatku lásky. Vtedy deti veľmi ťažko vnímajú a prijímajú rozchod rodičov, stratu blízkych.

V piatom roku sa vyvíja krčná čakra, kedy sa veľa komunikuje. Poruchy štítnej žľazy nastávajú, keď deti okrikujeme, brzdíme ich v názoroch a nedovoľujeme im mať vlastný názor.

V šiestom roku veku nastupuje šiesta čakra (tretie oko), naberá sa veľa vedomostí a vtedy treba na dieťa klásť aj vedomostnú záťaž, treba ísť do školy.

V siedmom roku veku sa vyvíja posledná – siedma, korunná čakra. Týmto sa uzatvára detstvo a nastáva vyvinutý celistvý človek.

Zdroj

10 replies on “Energetické centrá – čakry”

neviem odkial je info ale ja som bol vždy v tom že to ide zhruba po dvojročných odstupoch to vyvíjanie (resp zrod) týchto energetických uzlov a následne potom v puberte ( 7 čakier x 2 roky = približne 14, rok života) spustenie celého systému možno tzv. preskúšaním toku energie pomocou zosilneného toku hormónov, vlastne vtedy sak aktivuje celý systém kundalíny.. ak sa mýlim treba ma zastaviť.. hh..aký je zdroj? vačšinou mati nepíšeš zdroj. ty plagiatorka ! :D:D

Páči sa mi

uwino… napravila som to a uviedla zdroj. Našla som to n viacerých stránkách.
Neviem ako to presne je, ale deti sa rodia duchovne vyspelejšie. Zrejme to je opísané podľa psychického a mentálného vývoja dieťaťa. Ak to vezmem po fyzickej stránke , tak dieťa po 7 roku má aj upevnenú imunitu, že nie je tak často choré.
Čakry nám slúžia na príjmanie nehmotnej enrgie a touto energiou nám podporujú orgány. Kundalíny sa aktivuje len duchovným cvičením. Počas aktivácie sa očisťujú psychosomatické bloky a príjma sa veľké množstvo duchovnej energie….ak ťa to zaujíma mrkni sem… http://ospage2000.ic.cz/aktaxkundalini.htm

Páči sa mi

tak ok ked je to to isté, ale ja ju proste nedokážem ešte cítiť že či je čistá, špinavá, a už vôbec nie jakú má farbu, tak ked je to to isté tak som na správnej ceste. ja to môžem poznať jedine podľa toho, či mi je potom lepšie alebo iba rovnako …

Páči sa mi

máš pravdu… imunita sa zvyšuje v tom 7 roku cca, lebo sa aktvivuje solar plexus ktorý to má na starosti. SAmozrejme riadenie imunity má na starosti srdcová čakra ale všetkých “bojovníkov” v tvojom tele vytvára a zveľaďuje solar. 🙂

Páči sa mi

tak pozrieť pozrieť ja ešte nemám vnútorný zrak. ja väčšinou iba myslím na to miesto kde je daná čakra ktorú chcem ozdraviť a potom myslím na pocity s tým spojené. Napr pri sakrálnej čakre je dôležité rozhodovanie, smer cesty,odpustenie, aj otázka minulosti. a tak popritom prosím Boha aby mi dal silu aby som sa vedel správne rozhodnúť, alebo spoznať krivdu skrytú, hrozbu a pod.. takže nepokročil nejako extra vo vnútornom videní ( možno to je tým, že som ešte nevenoval žiadny čas tretiemu oku ) , ale aj tak zlepšenie je badateľné a zrejmé u mňa, takže si nesťažujem 🙂

Páči sa mi

Čakry som mala aj ja problém vidieť. Začala som metódou, že som si položila 2 prsty na 1. čakru a sústreďovala sa na to miesto a snažila si predstaviť červenú farbu. V tom som uvidela ako sa tá červená točí a ja som pred ňou stála. Videla som že po krajoch je tmavšia, tak som sa jej rukami dotýkala a to tmavé sťahovala preč. Napríklad moja srdcová čakra bola krásna čistá a pekne som ňou prešla a vyšla úplne malinkými vlásočnicami. Tiež som v nej videla vír energie.

Každý máme iný systém a tvoj je tiež dobrý, lebo sa zameriavaš na pocity. S tým predstavovaním som myslela vo všeobecnosti, že si predstavíš sám seba napr. v lese, niekam pôjdeš poobzeráš sa a dej sa ti spustí sám.

Páči sa mi

tak nie je to zas také jednoduché. Ty máš rokmi trénovanú predstavivosť a nemáš problémy s vizualizáciou.. Mne sa ten dej nespustí sám.. teda ešte nie.. možno to príde.. Ty si pekne odplávaš s delfínmi na ostrov. To je môže byt aj takto : delfíny sú tvoje, aj ostrov môže byť ešte tvoj z čias ked si snívala pred spaním… tam ale potom mohla nastať nejaká duševná zmena ktorá významne zmenila tvoje vnímanie v tomto tvojom svete a vlastne tým do neho vstúpilo niečo cuzdie, teda niekdo kto ťa chcel kontaktovať. a tak už ked ideš do svojho sveta už vieš že tam bude aj “niekto” iný, lebo už vieš kde hladať. ale ja by som si nedokázal vytvoriť taký ostrov.. aspoň nie len tak za týždeň alebo mesiac. Ved na to mám ešte čas. Uvidím kam až dospejem s tým čo si afirmujem a imaginujem ja 🙂

Páči sa mi

Máš pravdu, mám za sebou nejaký rok vizualizácie, ale to čo som zažila nebolo zbytočné. Určite sa dostaneš úplne inde ako ja si šikovný múdry chalan. Ja idem obklukami, ty pôjdeš rovno…. 😆
Včera som čítala článok o našich vnútorných svetoch…

Vaše přítomnost ve vnitřních říších nám umožňuje lepší kontakt s vámi, než by mohl být uskutečňován ve vnějším světě. Buďte přesvědčeni o tom, že vše, co se zde učíte je zakotveno ve vašem vědomí. Je to tak i tehdy, když vaše paměť není schopna tyto věci zprostředkovat pro váš fyzický mozek.

Vibrace, ve kterých se zde nalézáte, okamžitě poklesne, když se vracíte do svého fyzického těla. Tím totiž mizí všechno to, co jste zde už zažili. Přesto však je to vryto do vašeho vnitřního vědomí a jednou se to znovu projeví, když vy dokážete vědomě zvyšovat své vibrace. Přesto však náš kontakt s vámi žáky se nevstahuje jenom na poučování, nebo na úkolu, které zde dostáváte, ale dáváme každému zcela osobní sdělení.
http://atlara.wordpress.com/2011/04/05/svetelna-stanoviste-velkeho-bileho-bratrstva-%E2%80%93-2-cast/

Dnes vyšiel nový článok, ktorý popisuje presne to, čo som aj ja zistila, že rôzne parlelné reality majú inú teplotu, teda ich vstupné brány.

Ak niekto z vás plával napríklad v mori viete, že pri plávaní prechádzate cez oblasti s oveľa studenšou alebo teplejšou vodou. Cítite teplo alebo chlad na svojom tele, ale neviete prečo je teplota odlišná. Rovnaké je to aj vo Vesmírnom mori. Keď vaše vedomie/Svetelné telo pláva Vesmírnym morom, rôzne paralelné reality sa prelínajú, prekrývajú a koexistujú. Vy tiež nevidíte tieto odlišné reality, ale CÍTITE ich rovnako, ako cítite rozličné teploty vody. Preto ako náhle začnete vo Vesmírnom mori plávať vedome, čo často robíte „nevedome“ počas spánku, budete schopní navštíviť veľa rôznych paralelných realít.
http://atlara.wordpress.com/2011/04/07/arkturiani-%E2%80%93-paralelne-reality-cast-2-vesmirne-more/

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.