Kategórie
Liečenie

Každý prežíva ochorenie inak…

Ak nás trápi nejaké ochorenie, máme zablokovanú energiu v tele. Energia môže byť zablokovaná na každej úrovni.

1. Ak je energia (hnev, agresivita, sexualita, zámerný skutok) v mysli blokovaná, vedie k napätiu a bolestiam hlavy, poruchám spánku a duševným poruchám správania.

2. Ak je energia zablokovaná na úrovni funkčnosti tela, vedie to k vysokému krvnému tlaku a nakoniec k vegetatívnej dystónii.

3. Keď je energia zablokovaná na nervovej úrovni, môže viesť k neuralgii trojklaného nervu, skleróze multiplex či pásovému oparu, k nervovým tikom či ischialgii (zápal sedacieho nervu; pozn. prekl. ).

4. Ak je energia zablokovaná na úrovni svalstva, speje to k chorobám pohybového ústrojenstva, ako reuma, dna, nehoda alebo ochrnutie. Pokiaľ je životná energia niekde zablokovaná, a nedarí sa mi túto blokádu uvoľniť, nútim život, aby ma vystavil zodpovedajúcej lekcii. Osud ma núti urobiť nevyhnutný krok.

Celé naše životné podmienky sú teda len zrkadlovým obrazom nášho stavu a môžeme ich zmeniť, iba keď zmeníme sámých seba. Znamená to: „Kto ustavične prehliada neprehliadnuteľné a prepočúva neprepočuteľné, ten sa nemôže čudovať, ak mu jedného dňa odíde zrak aj sluch.” Pretože: „Kto na sebe nepracuje, na tom popracuje život.”

Ego a duša majú celkom odlišné želania. Ego chce pohodlie a duša rozvoj.

Je len mojím rozhodnutím, koho počúvam. Keď nepočúvam svoje pravé Ja a neuskutočňujem „vôľu vnútra”, potom zrádzam samého seba, „liečiteľa v sebe” a „vnútorného pána”. V tomto prípade mi môj „vnútorný pán” posiela posolstvo a riadi sa v ňom „rečou príznakov“. Každá choroba môže vzniknúť len vtedy, ak nastane medzi „rozkazovacou centrálou” v mozgu a orgánmi, podriadenými tejto časti mozgu, rušenie informácie, alebo v extrémnom prípade dokonca dôjde k výpadku informácie.

Každý orgán je totiž v priamom spojení s určitou oblasťou mozgu a dostáva odtiaľ informácie. Táto oblasť mozgu je navyše zodpovedná aj za spracovanie a vyriešenie daných problémov a konfliktov. Ak má takéto konflikty ustavične na starosti jedna a tá istá časť mozgu, nedokáže podriadenú časť tela, alebo orgán, optimálne stimulovať. Táto narušená, alebo chýbajúca informácia vedie k poruche v tomto orgáne, alebo časti tela. Človek ochorie. Až keď je konflikt odstránený, môže tok informácií prúdiť ďalej, telo opäť dokáže riadiť samé seba a príznak sa vytratí. No stáva sa aj to, že počas výpadku informácie dôjde k nenapraviteľným škodám. Ak konflikt ostáva ďalej nevyriešený, vzniká v postihnutej časti mozgu „ustrnutý obraz”, ktorý človeka zamestnáva dňom i nocou. Prenos informácií sa ustavične odkladá. Tým sa choroba stáva „chronickou”, telo neprestajne vysiela signál o tom, že nastala porucha a bolestivo požaduje jej odstránenie.

Telo nemôže ochorieť samé od seba, je len zobrazovacou plochou vedomia. Je ako plátno, na ktorom nemôžu obrázky vzniknúť samé od seba. Myšlienky sú film a rozhoduje vôľa, aký film práve beží.

Preto nemá nijaký význam vystrihovať do plátna diery, keď sa nám film nepáči (operácie), alebo plátno ustavične natierať na bielo (symptomatická liečba). Keď človek žije v pravom „vedomí seba”, telo nemôže ochorieť, lebo vznikajú len pravé a úplné obrázky. Telo cez chorobu signalizuje: „Ty nie si ten, kto v skutočnosti si” a „predovšetkým ti chýba láska k sebe samému, k tvojmu pravému Ja.”

Choroby sa môžu stať našimi priateľmi a pomocníkmi, keď opäť hľadáme sami seba, aby sme vedome žili svoje pravé Ja. Preto by bola najhoršou chorobou neschopnosť ochorieť, keďže choroby sprostredkúvajú informácie o tom, či a ako ďaleko sme zišli zo správnej cesty. Potom by nebola možná ani náprava. Mali by sme byť preto vďační za posolstvo nášho tela, okamžite využiť šancu vrátiť sa na správnu cestu a byť čoraz viac takými, akými v skutočnosti sme: „dokonalou vôľou”.

Byť zdravý, znamená byť v harmónií.

Každého, koho trápi nejaká choroba odporúčam prečítať si túto úžasnú knihu!

Z knihy Tepperwein Co_ti_chce_povedat_choroba

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.