Kategórie
Liečenie

Vaše telo sa už prebúdza do Jara…

imagesZnáte význam věty “biologické jaro”?
Od 14. února začíná pro organismus JARO. Příroda se probouzí na rozdíl od našeho těla o měsíc později. Možná málo kdo ví, že i organismus se řídí podle ročního období. V závislosti na něm přechází do různých energetických poloh a každé roční období je ve znamení určitého orgánového okruhu, který bychom měli vhodným výběrem potravin posílit. Pro jaro jsou to JÁTRA a ŽLUČNÍK.

Jak vnímáme biologické jaro?
Patříte mezi ty, kteří na konci zimy trpí zvýšenou únavou, bolestmi hlavy, špatnou náladou? Důvodem jsou velké energetické změny. V zimě si tělo kumuluje energii uvnitř těla a s výdejem je velmi spořivé. Od února dochází ke změně toku energie zevnitř směrem na povrch těla. V případě, že tok energie je zablokován, provází nás typický syndrom „JARNÍ ÚNAVA.“

Jak zatočit s jarní únavou?
Od poloviny února bychom měli do našeho jídelníčku zařazovat potraviny s osvěžujícím účinkem pro detoxikaci jater a krvetvorbu. Sem patří především listové saláty a zelená zelenina, naklíčené obilniny a luštěniny. Z ovoce jsou to bobulové plody, granátové jablko, ananas nebo citrusové plody. Z obilnin je na jaře nejvhodnější špalda, zelené zrno nebo produkty z celozrnné pšenice jako bulgur a kuskus. Vhodným masem na jaře je drůbež. Obecně platí, že všechny potraviny s kyselou chutí osvěžují a regenerují játra a pomáhají odstraňovat energetické blokády.

Detoxikační čaje proti jarní únavě!
Velmi vhodným jarním detoxikačním čajem je KOPŘIVOVÝ ČAJ, účinně čistí krev. Mezi čaje se silným čistícím účinkem patří také LAPACHO. Čajový pitný režim je vhodné doplnit  dalším vysoce účinným detoxikačním nápojem, a tím je 10 – 15 min. převařená voda, ochucená pár kapkami citronu. Na vašem kvalitním pitném režimu je závislá kvalita probíhající detoxikace organismu. Množství tekutin se odvíjí od váhy těla. Tedy na 30 kg přibližně 1 l tekutin.

Také potravinové doplňky pomohou od jarní únavy!
Znáte nějaké zelené potravinové doplňky? No přece sladkovodní řasy, jako CHLORELLA nebo SPIRULINA, se výborně hodí pro jarní detoxikaci. A co takhle zelený kaktus ALOE VERA a z ní získávaný léčivý a silně detoxikační GEL? I VILCACORA nebo OSTROPESTŘEC jsou známé svým silným čistícím účinkem. Ani na houby nesmíme při jarní detoxikaci zapomínat. Tak např. HLÍVA ÚSTŘIČNÁ umí s naším tělem divy.

A na závěr TIP na JARNÍ ELIXÍR PROTI ÚNAVĚ!
2 lžíce Aloe Vera gelu, 1 banán, hrstka čerstvého ananasu, 2 lžíce bobulí GOJI (Kustovnice čínská), 1 lžíce špaldových vloček, 3 dcl BIO sojového mléka, špetka kardamomu, 3 cm namočené řasy Wakame s vodou, ve které se 10 min. namáčí. Všechny ingredience dát do mixéru a rozmixovat.

Související články:

autor: Mgr. Ivana Stenzlová

Zdroj: Celostná medicína.cz

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.