Kategórie
Numerológia a Astrológia

Čierna luna ako aspekt minulosti

LilithsymbsmlO Čiernej lune som článok kedysi dávala, ale včera som si pri čítaní uvedomila, ako Čierna luna súvisí s rozvinutými duchovnými schopnosťami a mne to náramne sadlo, lebo ju mám až v 5 spojeniach. Zamerala som sa však na spojenie s Mesiacom a Slnkom.
Čierna luna poukazuje na podvedomé a nevedomé časti psychiky. Merkúr predstavuje vedomú časť mysle a v spojení s Čiernou lunou, môže ukazovať na človeka s dobrým psychologickým chápaním, ktorý sa dokáže dostať do jadra problému, pretože má otvorených viac častí mysle, ako bežný človek. V každej planéte niečo vyjadruje, buď to čo nás povznáša, alebo ťahá dolu. Ostatné spojenia si môžete pozrieť tu. 

Ľudia so slabou Čiernou Lunou, nemusia cítiť vôbec  žiadny vplyv . Ale niekto sa silným pôsobením Lilith, cíti jej účinok v  rôznych životných situáciách. Vzhľadom k tomu, že Lilith cyklus trvá približne 9 rokov (8 rokov a 311 dní, ktoré majú byť presné), musí prejsť cez všetky značky a v každom znamení byť  presne 9 mesiacov. Zakaždým, keď sa vráti do rovnakého postavenia( to bolo v čase narodenia) horoskop bude klásť dôraz  na postavenie a musíme si vybrať medzi prijatím temných impulzov, alebo s nimi bojovať. Ja som si to teraz odskúšala na vlastnej koži, ale dokázala som zabojovať a lekciu zvládla.  😀
Z astrológie…
Černá Luna je pomyslný bod – druhé ohnisko elipsy, po níž se pohybuje Luna kolem Země. Astrologicky je Černá Luna považována za destruktivní princip zvrhlého pohlavního pudu, za princip odepřené lásky a nevyslyšených přání, za symbol démonické pekelnosti zakleté do lidských duší a za symbol nedoplatků a dluhů, které musí být vyrovnány. Umístění Černé Luny v horoskopu naznačuje smyslnost a touhu po rozkoši, její nasměrování i způsob realizace.
Černá Luna všeobecně symbolizuje nejčastěji cokoliv nedořešeného, dluhy, dlouho odkládané situace, které prostě jednou nastat či proběhnout musí, připomíná staré věci, události, myšlenky, finanční dluhy, tedy zadlužení z nedostatku, ale i ve formě úvěrů a investic a podobně. U někoho také i zvýšenou sexualitu, pudovost, s tím souvislou psychiku a nutnost dořešení narušených věcí i v této souvislosti.

Tmavá Luna představuje prázdnotu a nicotnost nebo naopak přebytek a maximální naplnění. Nicotnost může člověka pohltit, zatímco přebytek může přetéci a zaplavit jej. Je nutné Tmavou Lunu usměrňovat a využívat. Dalo by se říci, že Tmavá Luna odpovídá té části osobnosti, která nejprve vše pohltí a pak uvězní ve svém nitru. Dříve nebo později si však člověk uvědomí, že si před sebou samým něco skrýval buď proto, že jej k tomu nutily okolnosti nebo proto, že tyto vědomosti způsobily nějakou krizi.Zajímavostí je, že v okamžiku úmrtí člověka bývá v horoskopu nějaký aspekt mezi Černou Lunou a Uranem. U lidí, kteří zemřou nepřirozenou smrtí stojí v nativním horoskopu Černá Luna v aspektu k Uranu nebo k 8. domu.

Černá luna v spojení ze Sluncem

Spojení se Sluncem výjimečně zesiluje vliv Černé Luny. Zvláště (ale nejen) v ženském horoskopu, hlavní aspekty Černé Luny ke Slunci vedou k vytvoření “Lilith charakteru” tj. silná vůle, tvrdohlavost, nezávislá mysl, láska ke svobodě, původnost, nekonformnost, vzpurnost, vášnivě nemá rád rutiny a zbavení svobody.

Lilith byla žena, která nepotřebovala Adama a opustila ho – to nebyla běžná věc, v raných biblických dobách – jedním z důvodů bylo to, že nepokrytě odmítala ležet pod ním během milování.

Je zde hluboká potřeba odstranit omezení všeho druhu. Toto, přirozeně, vede zrozence k tomu, aby vyzýval establishment. Někdy to vytváří potíže; Lilith charakter neváhá říkat svému šéfovi, co si o něm myslí a neuvažuje o důsledcích toho, co si vzal do hlavy, že udělá. Oči svítí občas vzdorně. Osobnost je ostrá, se značným smyslem pro sílu. V Clairvision jazyce to odpovídá zvýrazněnému násilnému hvězdnému jedu!

Jsou zde silné záliby a nelibosti a schopnost hned poznat, má-li někoho rád či nikoli. Může to mít souvislost s hlubokým vhledem do psychologických motivací lidí. Jelikož jsou tak dobře ve spojení se svým vlastním stínem, mají jemné porozumění psychice jiných lidí. “Lilith charakter” je často subtilní, s velkým pocitem odstínů, a s extrémní citlivostí.

Při zkušenostech na nejvyšší úrovni mohou hlavní aspekty Černé Luny se Sluncem učinit dotyčného zcela psychickým: varovné sny, intuice, přirozená příchylnost ke skrytým záhadám života a jasnovidnost. Konjunkce se Sluncem učiní Černou Lunu extrémně silnou. Konjunkce, opozice nebo kvadratura mohou naznačovat problémy s otcem.

U těchto aspektů často zjistíme, že zrozenec mívá závažné problémy s otcem (hlavně v ženském horoskopu). Buď otec chyběl, nebo je vnímán jako nepřítomný, nebo bylo proti němu bojováno. Je zde pravděpodobně nějaké hluboce zakořeněné zranění v psychice, vztahující se k otci, s hlubokými důsledky na celou organizaci osobnosti. (Toto mi tiež sadlo, lebo som videla, kto z mojej rodiny bol v minulosti mojim otcom a aký vzťah sme spolu mali. 😦  )

V symbolických termínech tento konflikt s otcem jde daleko za dětské scénáře. Je to otcovský obraz v jeho nejširším významu, který je zde zapojený. Mysleme na Lilith, rozhněvanou na Boha proto, že ji nechal podřídit Adamově autoritě (a patriarchální organizaci) bědujíc: “Jak mi to jen (Bůh Otec) mohl udělat?” To je stejné zranění, které nosíte. Bylo tak hluboké, že se nikdy nezahojilo.

Černá luna v spojení z Měsícem…

Hlavní aspekty Černé Luny k Měsíci posilují hloubku a životní sílu. Měsíc, který sám o sobě může být dosti vyzrálý, je posílený kvalitami nezávislosti a originality, související s Černou Lunou, kterou mnozí astrologové spojují s Lilith – buřičkou, ženou, které byla stvořená ve stejné době, jako Adam, ne po něm, a která se od něho oddělila, protože nechtěla akceptovat jeho autoritu.
Měsíc a Černá Luna souvisí s podvědomím a nevědomými částmi psychiky. Lidé s tímto aspektem mohou být docela ve spojení s hlubinou sebe.

Následkem toho, čas od času, zde budou extrémně prudké emoce, monstra z hlubin nejsou skrytá daleko, tak jako u většiny lidí; mají sklon se projevit přímo v mysli dotyčného.

Ale ve vyšším projevu může být výsledkem hlavních aspektů Černé Luny s Měsícem výjimečné jasnozření. Zvláště může tato osoba rozumět dalším lidem a cítit, co oni cítí, jako kdyby byla v jejich nitru. Je také vyšší pravděpodobnost snadného přístupu k jasnovidnosti a vyšším aspektům duchovního nahlížení.

V případě konjunkce a opozice je pravděpodobné, že tranzity Černé Luny na nativní Měsíc a Černou Lunu budou pociťovány s velkou intenzitou. Na nižší úrovni mohou způsobit období emoční nestability. Ale na úrovni vyšší (pokud člověk na sobě pracuje) mohou být obdobím, kdy mohou být dosaženy významné vhledy do nitra, právě tak jako pozoruhodný duchovní pokrok.

Aktuálne postavenie Čiernej luny nájdete tuná a bude sa v znamení Panny zdržiavať až do 25.8.2015…Hurá ….potom mám 9 rokov pokoj. 😉 

Zdroj: Roman Hynek…astrologie

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.