Kategórie
cesta k sebe

BUĎ NAD VĚCÍ – STAŇ SE POZOROVATELEM SVÉHO ŽIVOTA

pozor-na-negativne-myslienkyTrpíš, když nedostaneš, co chceš. Trpíš, když dostaneš, co nechceš. Trpíš i přesto, že dostaneš přesně to, co chceš, protože si to nedokážeš uchovat navždycky.

Příčinou tvého utrpení je mysl – ta věčně nespokojená a strachem ovládaná energie. Každým ztotožněním s myslí se stáváš zranitelným. Nikdy ti totiž nedá pokoje, je to její účel a práce.

Mysl se chce osvobodit od změn, bolesti a nejistoty. Je příčinou tvého lpění na čemkoliv. Nemůžeš jí poručit, neposlouchá a dělá pravý opak toho, co si přeješ. Mysl ale nejsi TY.

Proto existuje cesta ven – staň se pozorovatelem mysli. Buď svědkem toho, co se děje tobě a kolem tebe. Jedině v této pozici najdeš tolik vytoužený klid a mír.

Pokud ustoupíš směrem ke Zdroji, navracíš se domů – do svého středu. Z této pozice přijímáš vše, co přichází a zároveň aktivně hraješ ve vnějším světě. Jsi tady a tam – tato dvojrole ti přinese štěstí, které nevyprchá.

Až si uvědomíš, že nejsi svou myslí, ale pozadím, v kterém myšlenky vznikají, budeš milovat to, co ti život přináší. Přestaneš dramaticky prožívat eskapády emocí a nálad a staneš se přirozeně přirozeným.

Stane se z tebe běžec, který se kochá okolní krajinou. Tento nepatrný odstup od mysli, myšlenek a vnějších událostí bude ten nejkrásnější dárek od tebe tobě.

 Karel Spilko 

www.matrix-neo.cz

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.