Kategórie
Terapie

Rodinné konštelácie

V piatok ma zaujala téma rodinné konštelácie. Už viac krát som na ňu natrafila, ale nevedela som presne systém ako sa konšteláciami pracuje.  Viac informácii, čo všetko zahrňujú rodinné konštelácie nájdete aj tu.

Ide vlastne o metódu spoznania skrytých síl, ktoré sa podieľali na našich životných situáciach. Občas je rodová karma tak silná, že náprava nastáva až vo vzdialenom rode. Náš rod na nás silno vplýva, preberáme programy a tie v sebe nesieme. No veľa vecí z toho nás blokuje a máme potom problémy sa plne rozvinúť. Našla som video s Andreou  Stünkel, ktorá vysvetľuje konštelácie na figúrkach ako pracuje s klientmi. 

 

Systémové rozostavenie problému poznáte pod názvom konštelácie. Na video vidíte moje drevené figúrky, ktoré používam na rozostavenie problému s klientami. Preto ich nazývam aj KONŠTELÁCIE NA STOLE. Táto technika je nielen diagnostická ale ponúka možnosť odovzdať emocionálne obsahy, ktoré si nesieme od svojích predkov. V terapii vieme “vystopovať” dotknutie v minulosti a zastaviť jeho pôsobenie do budúcnosti. Neexistujú dedičné “hriechy”, sú len tajomstvá predchádzajúcich generácií v rode, ktoré vzbudzujú emóciu strachu a tým držia pozornosť nasmerovanú na problém.

“Ak klient vie pomenovať problém, pozná aj cestu k jeho riešeniu.” (Bert Hellinger)

Zdroj: :http://www.regreska.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.