Kategórie
Liečenie

Je naše chápanie role “liečiteľa” správne?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ježiš liečitelNedávno som písala svojej známe, ako s odstupom času vnímam úlohu liečiteľa. Sama som kedysi liečila a postupne ku mne prichádzali z duše vnuknutia, že mi k tomu všetkému stále niečo chýba. Niečo hlbšie, čo prepája človeka s duševnou časťou a lieči ho v tejto rovine… ide o akúsi celistovsť.  Občas sa mi stalo, že som si od niekoho prebrala niečo emočné, čo som nemala. Stávalo sa to aj pri posielaní energie na diaľku…vtedy som bola upozornená, že som nemala zasahovať a nebola to Božia vôľa. Aj liečiteľ by mal vedieť, kde sú jeho hranice a nielen plniť prianie liečeného. Všimla som si, že viacero ľudí prestalo s liečením a brali  to ako lekciu, ktorá ich posunula k niečomu inému.

Čítala som na internete , ako si liečitelia preberajú od liečeného jeho nespracované emócie a tým sa zaťažujú. Ako sa snažia pomôcť a sami spozorujú zdravotný problém. Postupne som s liečením prestala a pokladala ruky len občas  na svoju rodinu. Nedávno ma moja matka poprosila, aby som ju prešla rukami a pomohla odstrániť vystrelujúcu bolesť v chrbte, ktorú jej spôsobila neodborná masáž v kúpeľoch. Počas liečenia mi tŕpli končeky malíčka a prsteníka, čo sa mi nikdy nestávalo a hlavne pri nej. Vždy ťahala veľa energia, mala som pocit, že sme v obe saune . No pridružilo sa aj tŕpnutie, ktoré u mňa pretrvávalo  2 dni. V noci som sa budila, že mi už celá ruka tŕpne. Rozmýšľala som nad tým,  či som bola upozorňovaná na krčnú chrbticu, alebo nedostatok magnézia, čo občas mám aj ja sama, alebo ma vnútro takto upozorňovalo, že namám zasahovať.

Asi po 2 dňoch premýšlania som dostala vnuknutie. Nebolo to telepatické zdelenie hlasom z vnútra, ale vnuknutie s celostnou informáciou, akú úlohu majú mať liečitelia. Nie sú tu preto, aby niekoho liečili dokola a on sa spoliehal na ich energiu, že ich vyladí a uľaví od bolesti..všetko toto je krátkodobé, čo aj závisí od uvedomenia si liečeného. Ak pochopí, prečo mal ten problém a bude sa snažiť meniť postoj, jeho liečenie bude úspešné a viac problém riešiť nebude. Ale ak sa  človek spolieha stále na niekoho, kto mu pomôže a on sám sa ničím nepričiní, tak takáto pomoc je krátkodobá a liečiteľ len mrhá energiou a vráti sa mu niečo neželané. Tak isto ide aj o postoj liečiteľa, prečo chce liečenému pomôcť, aká je tam pohnútka. Celý tento proces má mať hlbší zmyseľ.
 …
Úloha liečiteľa je ukázať liečenému, ako sám môže so sebou pracovať, ukázať mu, čím si sám škodí, poukázať na jeho myslenie, postoje, emočné prejavy , naučiť sa správne dýchať. Naviesť ho cestou k sebe, zmenou  vnímania seba samého, otvorením si srdca. Viem, že toto mnoho ľudí nepochopí na prvý krát, ale dôležitý je zámer… iskra, ktorá v nás splanie a povedie cestou k nášmu Božstvu.
 …
Toto som napísala znamej a ona mi priložila k odpovedi výňatok z knihy Skryté evangélium , ktorú práve číta a povedala mi, že s tým liečením som mala pravdu. Aj Ježiš, keď liečil ľudí, nabádal ich, aby začali seba vnímať inak.
Výňatok z knihy:
Ježiš si vezme muža stranou, tak aby na nich dav nevidel a strčí mu prsty do uši. Cieľom je obrátiť zmyslové vnímanie z vonkajšieho na vnútorne. Nie su to v skutočnosti uši, ktore počujú, ale schopnosť vo vnútre, ktorá vibrácie interpretuje ako zvuky. Neskor, keď spoločne dýchali, Ježiš prsty stiahol, pľuvol na zem a dotkol sa mužovho jazyka. Tym zjednotil mužovi vnímanie seba s tým druhým. Ozvena liečiteľovho dychu vtiahne pacienta do rovnakého rytmu. Uvedomovanie si liečiteľovho dotyku a vedomia vracia pacienta spat k celistvosti.
 …
Potom, čo sa zameral na jediný zdroj veškerého vnímania, pozdvihol oči a vedomie hore. Dýchal hlboko a mocne dychom- kozmickou vibráciou. Nakoniec, keď snal ruky z mužových uši, Ježiš mocne zvolal:
 …
Rozšír sa, vzdaj sa obmedzenej identity bez zvuku! Vyčisti cestu, príjmi uzdravujúcu silu, ktorá sa nachádza všade okolo teba! Dovoľ, aby ťa zaplavili vlny posvätného vesmíru, ktorý dáva a prijíma všetky zvuky, sluch i reč!
 …
Môžeme to preložiť do iných slov…..Presunúť pozornosť z vonka do vnútra…utíšiť tok myslenia a len vnímaj seba… Vzdať sa svojej osobnosti, ktorá nás ohraničuje, obmedzuje(ego, programy, postoje). Začať vnímať seba samých z duševnej roviny, kde sa priestor vedomia rozširuje a spája nás s kozmickými vibráciami a láskou Boha, ktorá lieči, uzdravuje a naplnuje. Učí nás vnímať seba samých inak. Ježiš svojim liečením nielenže ľudí liečil, ale ich aj viedol cestou k sebe a ukázal im , ako je dôležitý dych, pretože v ňom je obsiahnutý Boh.
 …
Bůh je dech.
Vše, co dýchá, přebývá v Jediném bytí. Od mého dechu až ke sdílenému vzduchu, k větru, jenž vane kolem planety Země: posvátná Jednota inspiruje všechno.  – alternativní čtení Jana 4,24 z aramejštiny (ČEP: „Bůh je duch.“)
 …
Ó Ty Jediný, jehož dech proniká veškeré bytí ve všech oslnivých podobách.
Ó Původce universa, z tvé hlubiny nejhlubší přichází další vlna zářícího života. Ó oplodňující a vyživující Dárce života! Tvůj hlas se rozléhá celým kosmem. Otče-Matko, dávající život Jednotě, vibrací uvádíš v život novou formu v každém okamžiku.

4 replies on “Je naše chápanie role “liečiteľa” správne?”

Přijde mi to, jako když člověk druhého člověka uzdraví ideálně tak, že zároveň se s ním na nějaké úrovni propojí (dotyk, slova, energie) a posílí ho, ale také mu ukáže, kudy vede cesta, aby si dál neubližoval. Jen taková komplexní pomoc má asi smysl… jinak vzniká vztah závislého a “toho lepšího”, což ovšem není podle mě smysl pomoci. Jakékoliv. Ne pouze krmit rybami, ale naučit rybařit, přece 🙂

Páči sa mi

Presne tak..to prepojenie by muselo byť silné. Niektorí také zažívame , no nesprávne to chápeme.

Neviem prečo, no vždy som cítila, že sme tu od toho, aby sme sa vzájomne učili a ukazovali si cestu, pomáhali si nezištne ..posúvali sa ďalej, aj keď toto je plánom duše, no stále je to zle pochopené.

Preto sú medzi nami rozvinutešie duše, ktoré nám to všetko ukazujú a vedú nás a potom je tu naše vnútro, ktoré túži byť tiež prejavené. Bolo by úžasné, keby každý človek mal vhľad do duševného sveta a videl tú oddanosť, lásku a pokoru duší, ktorú si prejavujú. Potom by náš svet vyzeral inak… 😀

Páči sa mi

Aj ja som liecil 10 rokou, skoncil som v roku 2010 .Neviem ci to bolo prave tym datumom no prestal som. A co pise anitraM tak ma pravdu, clovek sa moze liecit sam ked ovsem vie dostatocne meditovat, naucit sa dychat to je velmi dolezite, a vniknut do svojho vnutra kde sidli nas stvoritel .

Páči sa mi

Ondrej ..boli ste v spame, preto sa váš komentár nezobrazil, ani ten druhý. Máte pravdu, človek musí byť aj duchom čistý, aby ho ego neovplyvňovalo a všetko vychádzalo s čistoty vedomia. A taký človek vedie iných už k poznaniu seba samého, tak ako to robil Ježiš.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.