Kategórie
Duchovné Duša Energia

Celestínske proroctvo…

2l07mxn90b78x2p578f1z8wpVčera som  pozerala film Celestínske proroctví a veľmi ma v ňom zaujala vizuálne spracovaná ľudská energia, aura a duchovné chápanie ľudí.  Je to duchovný dobrodružný film (spirituál adventúre) zaznamenávajúci objav starovekých rukopisov na zvitkoch v dažďových pralesoch Peru.

Proroctvo a jeho deväť hlavných nahliadnutí predvídajú celosvetové prebudenie, vychádzajúce zvnútra všetkých náboženských tradícií, ktoré presunie humánnosť k hlbším zážitkom duchovnosti.

Hlavný hrdina sa vydá do Peru poháňaný túžbou poznať hlbší zmysel života. Túto túžbu napĺňa cez pátranie po Rukopise neznámeho pôvodu.

Rukopis totiž podrobne popisuje, akou cestou sa bude civilizácia v budúcom tisícročí uberať a ako sa bude ďalej vyvíjať spoločnosť a kultúra.

Film na základe rovnomennej knihy Jamese Readfielda, ktorý vydal túto svoju knihu v Spojených štátoch najskôr na vlastné náklady v malom počte výtlačkov. Kniha vzbudila veľký ohlas.

1. Kritické množstvo

V našej civilizácii dochádza k novému duchovnému prebúdzaniu, k prebúdzaniu spôsobeného tým, že kritické množstvo jedincov prežíva svoj život ako duchovný vývoj, ako cestu, po ktorej nás vedú tajomné súvislosti, koincidencie a náhody.

2. Predĺžená prítomnosť

Toto prebúdzanie predstavuje vytváranie nového, úplnejšieho svetového názoru, ktorý nahrádza náš päťsto rokov starý záujem o svetské prežívanie a pohodlie. Napriek tomu, že táto technologická predpojatosť bola významným historickým krokom, naše nové chápanie životných koincidencií nám ukazuje skutočný zmysel ľudského života na tejto planéte a skutočnú povahu vesmíru.

3. Záležitosť energie

Dnes si uvedomujeme, že nežijeme v materiálnom vesmíre, ale vo vesmíre dynamickej energie. Všetko existujúce je poľom posvätnej energie, ktorú sme schopní vnímať. Naviac my ľudia môžeme prenášať svoju energiu sústredením pozornosti požadovaným smerom (‘kde ide pozornosť, tam ide energia’), čím ovplyvňujeme ostatné energetické systémy a zvyšujeme koincidenciu v našom živote.

4. Boj o moc

Ľudia sa príliš často izolujú od väčšieho zdroja energie a potom sa cítia slabý a neistý. Aby sme energiu získali, nútime iných, aby nám venovali pozornosť a tým energiu. Keď sa nám darí takto ľudí ovládať, cítime sa silnejšími, ale druhých to oslabuje a často nám odporujú. Boj o ľudskú energiu je príčinou všetkých medziľudských konfliktov.

5. Posolstvo mystikov

Neistota a násilie končí, keď začneme prežívať vnútorné spojenie s božskou energiou vo svojom vnútri, spojenie opisované mystikmi všetkých kultúr. Pocti optimizmu, živosti, a neustály pocit lásky sú merítkom tohto spojenia. Ak máme tieto pocity, je naše spojenie skutočné. Ak ich nemáme, potom je toto spojenie len predstierané.

6. Prekonanie minulosti

Čím viac sme v spojení, tým ostrejšie si uvedomujeme stratu tohto spojenia ? obyčajne v stresových situáciách. V takýchto situáciách si môžeme všimnúť, akým spôsobom okrádame druhých o energiu. Ako náhle si túto manipuláciu uvedomíme, stane sa naše spojenie stálejším, objavíme svoju vlastnú cestu, svoje vlastné poznanie a spôsob, akým môžeme prispieť svetu.

7. Zapojenie do prúdu

Pochopenie nášho individuálneho poslania ďalej posilňuje prúd záhadných koincidencií, ktoré nás vedú k cieľu. Najskôr hľadáme odpovede na otázky, potom nás sny a intuícia dovedú k odpovediam, ktoré nám synchronicky poskytne múdrosť druhého človeka.

8. Medziľudská etika Výskyt rozhodujúcich koincidencií môžeme zvýšiť, ak sa budeme snažiť povzniesť každého človeka, s ktorým sa stretneme. V romantických vzťahoch si však musíme dávať pozor, aby sme nestratili svoje vnútorné spojenie. Snaha o povznesenie druhých je obzvlášť účinná v skupinách, kde každý vníma energiu ostatných. U detí je to veľmi dôležité v záujme ich bezpečia a rastu. Tým, že vnímame krásu v každej tvári, povznášame druhých na úroveň ich najmúdrejšieho ja a zvyšujeme tak pravdepodobnosť, že počujeme synchronické posolstvo.

9. Vznikajúca kultúra

Zatiaľ, čo všetci naplňujeme svoje duchovné poslanie, budú technologické prostriedky k prežitiu plne automatizované a my sa budeme môcť sústrediť na svoj synchronický rast. Budeme dosahovať stále vyšších energetických stavov, až sa nakoniec naše telo zmení v duchovnú formu a táto dimenzia existencie sa spojí s existenciou posmrtnou, ktorá ukončí kolobeh narodenia a smrti.

Knihu si môžete prečítať tu v odkaze.

Film na stiahnutie…Celestínske proroctvo (len opísať obrázok a stiahnúť) 😀

14 replies on “Celestínske proroctvo…”

Veľmi dobrá kniha pre ateistu, ktorého chceme nasmerovať na duchovnú cestu. Ľahko sa číta, nechýba v nej napätie ani poznanie. Je tam aj láska, takže mohol by to zvládnuť. Po tejto knihe buď bude zvedavý a začne vyhľadávať ezoterickú literatúru, alebo na to ešte nedorástol

Páči sa mi

Citala som, videla som. Asi by bolo dobre precitat knihu aj pozriet film. Film nikdy neda tolko co kniha, ale na druhej strane ten film je naozaj velmi dobre spracovany po vizualnej stranke a dava ludom (nezobudenym) moznost uvidiet a pochopit to, co niesu zatial schopni vidiet realne.

Páči sa mi

Film bol krásny aj ked knihu som necitala, ale chcem si ju zohnat 🙂
mam ale jednu otazku k 8. priatel na mna “nadava” ( zatial v dobrom a srandovnom zmysle) ze sa ho stranim, nespravam sa proste tak ako by sa mal zalubeny clovek spravat, nie som pri nom romanticka, citim ze sa tomu nejak podvedome branim. moze to byt pre to ze ( ako sa pise pri 8.) ze sa podvedome bojim ze stratim svoje vnutorne spojenie?ci? 🙂

Páči sa mi

Ak ide o pravú lásku, vtedy ju prežívame fyzicky a aj duševne. Sme otvorený všetkému a svoj vzťah dokážeme precítiť na všetkých úrovniach. Možno že prežívaš k nemu len fyzickú lásku a preto sa nevieš tak otvoriť a niečo ti v tom bráni. Duševne necítiš, že je to ten, ktorého by si mala mať. Ak si chceš prečítať knihu, tu v odkaze je stiahnutá. Je tam rozpísané o všetkých vnemoch.

https://anitram.wordpress.com/2010/04/21/knihy/

Páči sa mi

film som videla, a aj knihu som citala. priznam sa, kniha ma rozhodne zaujala viac, bolo v nej ovela viac takych jemnejsich veci a vsetko takym prijemnym sposobom rozpisane, clovek sa ovela lahsie mohol vzit do knihy ako do filmu, ktory nam ukazal naozaj len tie najsilnejsie casti z knihy… ale ako film to nebolo zase take zle.. uz samotna ta myslienka, ze je tu nieco viac .. sa mi paci..

Páči sa mi

Máš pravdu , kniha je úplne iná pri každom spracovaní. 😉 My vnímame len náš svet, ale ak sa rozvinieme a vieme vidieť to jemnohmotné, energie okolo seba je to potom už iné. Myslím, že by bolo oveľa menej násila, ak by sme seba takto všetci videli a cítili vlastné energie, ktoré vyžarujeme.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.