Hľadanie Boha…

dievcatko, usmev, anjelik 178212Jeden starý muž sedával každý deň vo svojom hojdacom kresle. Pripútaný na toto jediné miesto si sľuboval, že sa odtiaľ nepohne, kým neuvidí Boha. Raz uvidel malé dievčatko na druhej strane ulice. Jej lopta sa zakotúľala do záhrady starého muža. Pribehla si po loptu, pozrela sa na muža a povedala: “Vidím Vás každý deň, hojdať sa v kresle a pozerať do neznáma. Na čo stále hľadíte? “

“Ach moje drahé dieťa, si ešte príliš malá na to, aby si pochopila.” Odvetil muž.

“Možno”, súhlasilo dievčatko, “ale moja mama mi vždy hovorí, že kedˇmi niečo vŕta v hlave, mám to povedať, že mi niekto poradí.”

“Milé dieťa, nie som si istý, či mi dokážeš pomôcť.” – zamrmlal starý muž.

Možno, že to nedokážem, ale možno Vám pomôže už to, že Vás vypočujem.

“Dobre, poviem Ti to, hľadám Boha.”

“So všetkou úctou pán Starý muž, hojdáte sa dopredu a dozadu na svojom kresle a hľadáte Boha?” – opýtala sa nedôverčivo.

“Áno, prečo nie? Pred smrťou potrebujem uveriť, že Boh naozaj existuje. Chcem, aby mi zoslal nejaké znamenie.” – odpovedal pokojne muž.

“Znamenie?” – zopakovalo dievčatko a pokračovalo: “Boh Vám predsa dáva znamenie zakaždým, keď sa nadýchnete, keď zacítite vôňu kvetov, keď počúvate spev vtákov, keď sa narodí dieťa, Boh Vám dáva znamenie keď sa smejete i plačete, keď cítite ako Vám z očí padajú slzy. Je to znamenie vo Vašom srdci, aby ste ľúbili a objímali. Boh Vám posiela svoje znamenie po vetre a po dúhe a po všetkých ročných obdobiach. Všetky znamenia sú tu a vy im stále neveríte? Boh je vo Vás i vo mne. Netreba ho hľadať, pretože je tu s nami po celý čas. Mama mi hovorí, že ak hľadám niečo veľké a neskutočné, iste som zabudla otvoriť oči, pretože uvidieť Boha znamená uvidieť jednoduché veci.”

Dievčatko podišlo k mužovi a položilo svoje detské rúčky na jeho srdce a ticho mu pošepkala: “Pane, Boh je tu a nie tam” – a ukázala prstom na nebo: “Hľadajte ho vo svojom srdci, zrkadle svojej duše.”

Pobrala sa preč, krížom cez ulicu a zakričala: “Mama mi vždy hovorí, ak hľadáš niečo úžasné a neskutočné, iste si zabudla otvoriť oči.”

Reklamy

6 thoughts on “Hľadanie Boha…

 1. ……. krásne…….inak Boha ani ne možno opísať…………….

  ……..kiež by ho každý spoznal a našiel pred smrťou , nebolo by treba lekárov……… akosi sa neviem dočkať dňa i hodiny kedy sa tam vrátim……….
  P.S.:…………tá krásne gitara je od Yngwie Malmsteena 🙂 pekné a zázračné poludnie štyroch krvavých mesiacov…….R

  Like

  1. Presne tak….sú veci, ktoré duševne cítima a nedajú sa nijako slovami opísať, lebo pre pocity slová proste niet a cítenie Božej prítomnosti patrí k nim. Každý ho vnímame v sebe podľa toho ako blízko sa k nemu svojou energetickou časťou momentálne nachádzame.

   Tie 4 krvavé mesiace si myslel ako? Musela som osloviť uja Googla a našla som 😀

   Štyri krvavé Mesiace

   Vo svojej poslednej knihe Štyri krvavé Mesiace: Niečo sa čoskoro zmení (angl. Four Blood Moons: Something Is About to Change) Hagee vykladá jav, ktorý považuje za nebeské signály. Hovorí o tom, že séria Mesiacov sfarbených dočervena ako krv bude mať veľký význam pre Izrael v rokoch 2014 a 2015.

   Hoci sa jednotlivé krvavé (červené) Mesiace objavujú pomerne pravidelne, je extrémne vzácne, aby sa vyskytli štyri naraz v takom krátkom časovom rozpätí. Série krvavých Mesiacov sa za posledných 500 rokov objavili iba niekoľkokrát.

   Čo presne predstavuje krvavý Mesiac a aký je jeho biblický význam? „Krvavý Mesiac sa javí vtedy, keď sa Zem dostane medzi Slnko a Mesiac,“ vysvetľuje Hagee. „Slnko vtedy svieti cez atmosféru Zeme a vrhá na Mesiac červený tieň. Preto Mesiac vyzerá (krvavo)červeno.“

   Takéto Mesiace sa spomínajú niekoľkokrát aj v Písme. V knihe proroka Joela Boh hovorí, že dá „znamenia na nebi i na zemi, krv, oheň a stĺpy dymu. Slnko sa zmení na tmu a mesiac na krv skôr, než príde veľký a hrozný deň Hospodina“ (Joel 3:3-4 Ek.). V Skutkoch apoštol Peter opakuje verše z Joela. Kniha Zjavenia hovorí, že počas veľkého súženia „Mesiac bol celý ako krv“ (Zjavenie 6:12).

   Krvavé Mesiace sa majú objaviť v apríli 2014 na židovskú Veľkú noc (Pesach) a potom znova v septembri 2014 počas židovského Sviatku stánkov (Sukkót). To isté načasovanie platí pre rok 2015. Celkovo sa teda na oblohe zjavia štyri krvavé Mesiace a všetky počas židovských sviatkov. „Slnko, Mesiac i Zem sú pod kontrolou Všemohúceho Boha,“ povedal Hagee. „On je jediný, kto ich dáva do jednej línie v určitý deň a v určitý čas – a pritom zakaždým je sviatok Pesach alebo Sukkót.“

   Like

 2. v poslednej dobe sa často nachádzam a objavujem i stotožňujem s myšlienkami a videním ALTARy………… akoby malo dačo zasiahnúť??? Že by sa plnili moje???? Nech nás toho Pábožko uchráni …………

  R.

  Like

  1. S tým zmýšlaním a stotožňovaním sa aj ja stretám u iných….

   Radko uvidíme, ale dúfam, že nie, aj keď neviem aké sú tvoje videnia…tak Boh nás ochraňuj od všetkého zlého…

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s