Kategórie
Myšlienky

Strom života v človeku

Všetkým čo existuje – teda tiež hmotou i človekom – prúdi kozmická sila, energia, ktorá všetko oživuje, vyživuje a zachováva; bez tejto sily, ktorá je “za“ akýmikoľvek útvarmi, by ani hmota ani človek nemohli existovať. Túto silu môžeme nazývať “všesilou“, alebo “všeduchom“, alebo “prúdiacim éterom“ – alebo “Bohom“. Je to Duch Boží, ktorý je život, ktorý je vo všetkých formách bytia, energiou, ktorá všetko udržuje a umožňuje rásť a zrieť. Je to večne sa rozdávajúci prúd nezištnej lásky, absolútne pozitívna energia.

Táto absolútna energia, Duch Boží, pôsobí taktiež v človeku – v hmotnom i duchovnom tele človeka. Každý človek nosí totiž v sebe druhé, jemnohmotné telo – dušu – ktoré svojím tvarom približne zodpovedá telu hmotnému, a prostredníctvom ktorého je hmotné telo zásobované duchovnou energiou.

Aby sme skutočne pochopili podstatu zdravia a choroby, musíme sa dôverne oboznámiť nielen so skladbou tohoto “vnútorného človeka“, ale aj so spôsobom pôsobenia Ducha Božieho v človeku.

 Duchovný kolobeh energie

 Centrum duchovného tela v človeku je tzv. jadro bytosti – mystici ho nazývali okrem iného iskrou Božou, alebo iskrou duše. Nachádza sa v oblasti temena hlavy a je to nesmrteľná, nezaťažiteľná, večná časť duše. Cez toto jadro bytosti prúdi do človeka Duch Boží, éterická sila.

Duchovná energia plynie potom z jadra bytosti po hlavnej dráhe – po ľavej strane tela pozdĺž chrbtice – dolu až do oblasti panvy, do tzv. zbernej panvy. Potom prúdia duchovné sily opäť – po pravej strane tela pozdĺž chrbtice – hore do bytostného jadra duše.

Pri tomto toku duchovnej sily prechádza prúd energie siedmimi energetickými uzlami, ktoré bývajú označované tiež ako centrá vedomia – na východe sú známe ako čakry. Tieto energetické uzly, centrá vedomia, majú za úlohu rozdeliť éterickú silu po mnohých rozvetvených dráhach cez nervy k jednotlivým orgánom v tele. Každé z centier teda zásobuje určitú oblasť duchovnou energiou. Nakoniec je tak každá bunka spojená s jedným centrom vedomia a ním je nasycovaná duchovnou energiou.

Zvláštny význam má pritom štvrté centrum vedomia: Je to svojim spôsobom spojovacia a hnacia stanica, ktorá ťahá energiu opäť hore zo zbernej panvy a vedie ju potom ďalej k jadru bytosti.

Centrá vedomia

Každé centrum vedomia je súčasne nositeľom určitej etickej kvality. Podľa toho sa tieto centrá vedomia volajú – od spodu do hora: poriadok, vôľa, múdrosť, vážnosť, trpezlivosť, láska, milosrdenstvo. Je to sedem základných síl božského života – pričom je každá sila znovu obsiahnutá vo všetkých ostatných.

 Tak teda vyzerá duchovný strom života v človeku, pri pohľade odspodu nahor – pričom sa korene tohoto stromu nachádzajú navrchu – nasledovne:

Centrum vedomia  poriadku sa nachádza nad zbernou panvou v oblasti kostrče. Druhé duchovné centrum, teda centrum božskej vôle, leží v oblasti kosti krížovej. V krajine bedernej sa nachádza tretie centrum vedomia, centrum múdrosti. Centrum vážnosti je zase umiestnené medzi lopatkami v blízkosti srdca. Naň sa napojuje v oblasti šije piate centrum trpezlivosti. V našej hlave leží šieste a siedme centrum vedomia. Šieste má svoje sídlo medzi očami; je to centrum božskej lásky. Siedme centrum, centrum milosrdenstva, sa nachádza nad ním v záhlaví, v blízkosti podväzku mozgového. Toto centrum je koreňom, zakotvením stromu života a volá sa tiež “brána k absolútnu“.

Centrá vedomia sú pulzujúce a rotujúce útvary, svetelné centrá energie v našom duchovnom tele. Pritom štvrté (vážnosť), a tiež šieste (láska) centrum vedomia žiaria obzvlášť intenzívne.

Vo štvrtom centre pôsobí ešte jedna zvláštna sila – je to sila  Kristova, takzvaná Spasiteľská iskra, ktorá sa vrodila do každej duše, keď Ježiš z Nazaretu na Golgote pred takmer 2000 rokmi vyslovil svoje „Dokonané!“ Svetlo  Kristovo je dodatočná, podporujúca, vyslobodzujúca a liečivá sila v nás. Pretože tento Duch Kristov pôsobí predovšetkým vo štvrtom centre vedomia, volá sa toto centrum tiež Kristovo centrum.

Podstata zdravia a choroby

V nás sa teda uskutočňuje duchovný energetický kolobeh, ktorý zásobuje energiou tiež orgány a bunky fyzického tela. Vychádzajúc z jadra bytosti duše, prúdi duchovná sila cez centrá vedomia a odtiaľ mnohými rozvetvenými dráhami k rôznym oblastiam organizmu. Vďaka tomuto toku éterickej sily môže byť každý orgán a každá bunka zásobená kozmickou energiou.

Keď sme vybavení týmito základnými poznatkami, vyjasní sa nám teraz aj podstata zdravia a choroby.

       Zdraví  sme vtedy, keď môžu duchovné sily nerušene plynúť a všetky časti organizmu tak môžu byť dostatočne zásobované energiou.

       Choroba vzniká vtedy, keď niektorý orgán nie je už v dostatočnom množstve zásobovaný duchovnou energiou. To je ten prípad, keď je centrum vedomia prepólované, alebo – tiež možno povedať – zatienené; ako k tomu dochádza, o tom budeme ešte hovoriť. Tak ako môže upchatým vodovodom len ťažko prúdiť voda, tak  tiež duchovná energia nemôže v dostatočnej miere prúdiť k orgánom, ak je centrum vedomia „upchaté“. V dôsledku toho sa potom bunky spomalia a ochorejú. Alebo si predstavme motor automobilu, ktorý už nedostane benzín; podobne je to aj u človeka. Telo je auto, duša je motor; Duch, energia, je pohonnou látkou…..

Viac v knihe  LECENI_SILOU_POZITIVNIHO_MYSLENI

6 replies on “Strom života v človeku”

Ahoj anitraM,
v poslednej dobe (asi 3/4 roka) mam casto sa opakujuce alebo pretrvavajuce zdravotne problemy, ktore som vzdy riesila s lekarmi ale napriklad na zapaly mocovych ciest mi boli schopni dat kazdy mesiac len nove antibiotika 😦 skusila som akupunkturu na nastartovanie niektorych organov (vraj nefungujuca slezina, slabe oblicky, mocovy mechur aj pecen atd) a neskor aj biorezonancne vysetrenie celeho tela, kde sa potvrdili moje zdravotne trampoty s mechurom, oblickami, slezinou…nasadlila som stravu na odkyslenie organizmu, nejaku frekvencnu (alebo neviem ako to nazvat) liecbu, plus doplnky z byliniek – Renol, Vitamarin, koloidne striebro…na pomoc mocovym cestam a proti zacinajucej osteoporoze.
Napriek vsetkej snahe, ktorej predchadzali zapaly mocovych ciest kazdy mesiac, sa po vsetkych druhoch liecby necitim fit, boli ma lavy bderovy klb, kolena (jedno uz mam aj operacii), krize (predpokladam, ze od obliciek) a zapal sa mi vratil, rovnako aj zapalene miesta na tvari v okoli sanky, ktore ma udajne na svedomi slaba slezina 😦
Na zaklade vsetkych predoslych skusenosti a mojim prechodom od klasickych lekarov cez akupunkturu az k citaniu clankov o meditacii a ca krach som v sucasnom chorom stave zacala uvazovat o odblokovani niektorych centier. Som v tomto absolutny laik, tieto veci o prudeni energii a podobne som nikdy neriesila aj ked som tieto poznatky vnimala, verim v energeticke toky a v to, ze telo je chore ked je chora dusa.
Moje zdravotne problemy zacali, ked som sa rozisla s priatelom po skoro 5 rokoch a aj ked som mu odpustila neveru, zmierila som sa s tym, je mozne, ze to este niekde hlboko zanechalo nieco, co mi stale prinavracia moje problemy. Podla niektorych clankov som si laicky vyvodila, ze na odstranenie mojich zdravotnych problemov, ktore suvisia s danymi organmi, by som potrebovala odblokovat centrum vedomia “Poriadok” a zrejme aj “Volu” a “Mudrost”. Su to skusotcne len laicke myslienky a mozno by som mala hladat problem niekde inde…ja som uz ale obcas dost zufala a strasne sa snazim najst suvislost, dovod a povod mojich problemov.
Viem, ze asi je to cele na dlhsie ale zaujimal by ma tvoj nazor na vec, mozno mi ponuknes nejaky iny pohlad a zistim, ze mam hladat inde. Odblokovanie cakier by som asi aj tak nemala vo svojej moci.
Vopred ti dakujem za kazdu informaciu, radu a nazor, ktory mi mozno otvori dvere k zdraviu.

Páči sa mi

Ako vidím Janka, vyskúšala si naozaj veľa.
Poviem ti jeden príbeh. V obchode s kvetinami bola jedna pani, čo si kupovala olivovozelenú vázu a chcela do nej aj melé kvety. Všetko má doma zladené do smotanovej farby a chcela to oživiť. tak sme jej s kolegyňou radili, lebo predavačka je známa. Ponúkla som jej červený, alebo oranžový trs strapcov, no ten pohľad ju zarazil. Zistila som, že nemá rada oranžovú a červenú a bráni sa im. Bola to pravda. Povedala som jej, že má zrejme problém s prvými dvomi čakrami a teda aj s obličkami.(ten obchod je v areály nemocnice) Potom z nej vyšlo, že ž 2 roky behá po lekároch, lebo má problém s močovými cestami a lekár skúša samé nové lieky, no nič nezaberá. Spýtala som sa jej aké má vzťahy v živote, lebo ak ochladnú obličky, začína problém. príde na pomoc iný sesterský orgán, ktorý musí zvýšiť svoj činnosť a potom už to je reťazová reakcia, lebo orgány sú vzájomne prepojené. Vyšlo z nej že všetko začalo po smrti sestry a za rok smrti manžela. Začala smútiť za nimi a emócie zdržiava v sebe a nemôžu voľne pretekať. Nikoho s tým nechce zaťažovať a drží to v sebe. Poradila som jej , aby zmenila spôsob myslenia a neželela za nimi tak, tešila sa z vecí naokolo a hlavne začala sa obklopovať farbami. Tú pani som stretla ešte 2x potom , no vždy s tým istým problémom a novými liekmi. Na takéto veci človek mí prísť sám.

Ty sama píšeš, že si sa rozišla s priateľom, lebo ťa podviedol. Zrejme si sa z toho ťažko dostávala a veľa v sebe dusila, čo ti spôsobilo problémy s močovým mechúrom. Nič sa nedeje len tak, lekcie nám udelené sme si sami zvolili z vyššieho princíp. Čo ak si to bola v minulosti ty, ktorá niekoho podvádzala a teraz sa ti to len vrátilo. Neskúšala si sa na to pozerať takto?

Dráha močového mechára ide obomi nohami smerom hore k chrbtici a až do hlavy pozri v článku. V tvojom prípade máš určite oslabené prvé dve čakre, ktoré nedávajú energiu orgánom v panve. Tým pádom nastáva tam blok, ozývajú sa ti aj kríža a bolesti bedrového kĺbu a kolena. Môžeš mať aj v kolenách zablokovanú energiu, aj tam sú čakre. Ľavý bedrový kĺb, prechádza tam dráha sleziny v ktorej môžeš mať blok. V pravej nohe ide dráha žlčníka a pečene. Neviem, ktoré koleno si mala operované. Dobrý článok o odstraňovaní bolesti písal aj Peťo Gašparík z vlastnej skúsenosti

Večer pred spaním si masíruj nohy od kĺbov smerom dole (popis v článku), chodidla, vnútorne sa im poďakuj, že ťa držia na sebe. Masáž rob intuitívne. V chodidlách sú všetky reflexné body, veľmi ti to pomôže.

Tu sú celkom dobré rady akú diétu držať pri zápale MM, cvičenia a hlavne riadiť sa orgánovými hodinami a ak je v činnosti MM, tak sa odporúča len pitie bylinkového čaju a športovanie.

Nastávajúci problém s osteoporózou súvisí tiež s problémami MM. Ide o hormonálny problém, kedy máš zníženú hladinu v tele. Za to môže aj tvoja 2 čakra, ktorá ovplyvňuje pohlavné orgány. Tak isto tvoje vyrážky na brade a spodnej časti tváre súvisia s obličkami a reprodukčnými orgánmi.

Potom je tu problém zo slezinou, takže si trafila správne všetky tri čakry. No z mojich skúseností viem, že ak je problém s 2 čakrou, je zúžená aj krčná čakra.

Niečo z psychosomatiky:
Močový mechúr
Úzkosť, lipnutie na starých myšlienkach a názoroch, strach zbaviť sa minulosti, hnev väčšinou na partnera.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko a spontánne sa zbavujem starého a vítam nové, som v bezpečí.

Bedrová chrbtica
Vina, ustrnutie v problémoch minulosti, túžba mať od všetkého pokoj.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa minulosti, som slobodný, aby som mohol s láskou v srdci postupovať vpred.

Koleno
Predstavuje hrdosť, tvrdohlavé ego. Potrebujeme odpustiť, pochopiť, súcitiť a ľahšie sa prispôsobovať.
Pozitívne tvrdenie: Som pružný a prispôsobivý, všetko je v poriadku.

Kĺby
Predstavujú zmeny životného smeru a ľahkosť, s akou prebiehajú.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko a prirodzene sa mením, nad mojím životom bdie Boh a preto sa vždy uberám tým najlepším smerom.

Takže čo by som ti odporučila?
Prvé ma napadlo brusnice, kupujem si sušené , chutia veľmi dobre a na močové cesty sú veľmi dobré, alebo čučoriedky.
Mám odskúšanú Kapucínku, jej semienka som si naložila do lieh a užívala tak kvapky. Sú vhodné okrem močového systém aj na dýchací systém.

Ak máš na blízku niekoho, kto sa venuje alternatívnej liečbe dala by som si napraviť energiu v čakrách. Nebude to na 1 x. Vyskúšaj terapiu farbami, zaves si niekde červenú, oranžovú a žltú a medituj s nimi, vnímaj ich teplosť, to aké pocity v tebe vyvolávajú, zabaľ sa do týchto farieb. Vyskúšaj túto meditáciu.

Potom vyskúšaj hudbu na jednotlivé čakry, vyspevovanie hlások do čakier môžeš si pri tm predstavovať to miesto, kde sa čakra nachádza a spievať do nej príslšnú hlásku.

No a posledné je spýtať sa samej seba, či si naozaj ex priateľovi odpustila všetko. Spomeň si na nejakú udalosť medzi vami, ktorá v tebe kedysi vyvolala hnev ako ju teraz cítiš. Urob si vizualizáciu, predstav si ho , že je pred tebou a ty mu chceš vrátiť všetku energiu, ktorá v tebe k nemu pretrváva. Poželaj mu všetko dobré s láskou, nech mu je život priaznivo naklonený a nájde svoje šťastie. Povedz mu, že mu odpúšťaš jeho neveru a že to muselo prísť, lebo osud to tak chcel a ty sama si si skúsila lekciu v živote, no teraz ideš posilnená ďalej. Potom ho objím a odstrihni medzi vami putá, ktoré vás spájajú. Alebo si len pomysli svetelný lúč ako vás rozdelí a pretne všetky putá medzi vami a nechaj ho rozplynúť.

Potom si predstav samú seba a povedz si, že trápenie ž skončilo, že si odpúšťaš a idem ďalej v živote s láskou v srdci a vďačnosťou za všetko čo si zažila. Objím sa a precíť samú seba. Pohladkaj sa a predstav si ako z hora na teba svieti svetelný lúč a obalí ťa do ochranného svetla lásky a čistoty. Farb nechám na tebe aká ti intuitívne príde. Možno sa ti to s drahým nepodarí na prvý krát, možno hej, určite to vyskúšaj.

Každé ráno ako sa zobudíš si želaj niečo pekné pre seba, poďakuj sa pokorne za veci vo svojom živote za ľudí. Ten kto je vďačný k tomu potom aj prichádzajú nové veci do života. Ak budeš pred zrkadlom usmievaj sa na seba , pohladkaj sa, alebo objím a povedz si , že si úžasná a všetko zvládneš a chceš aby ľudia z teba videli ako si šťastná ako to vyžarujú z tvojich očí. Rob šťastných iných svojim smiechom, povzbudením, radosťou, to sú spôsoby , ktoré veľakrát pomôžu. Vymysli si vlastné afirmácie, ktoré budeš používať, hlavne sa na seba pozeraj ako na niekoho úžasného s krásnym svetielkom, zmeň svoje myslenie a nauč sa ukotvovať vo svojom strede a spájať sa tak s dušičkou, ktorá čaká, kedy ju v sebe pocítiš a poteší sa vnútrne.

Ešte ma napadlo vizuálne by si sa mohlo uzemňovať predstavovať si ako si na lúke a holými nohami cítiš zem a tá ti dodáva energiu. Na jar to môžeš robiť naživo.

Janka zvládneš to, nauč sa preciťovať vo svojom srdiečku a odíde trápenie, bolesti, lebo uvidíš svet inak. Keď pôjdeš prírodou s láskou vnímaj tú krás teš sa zo všetkého.

Krásne sníčky prajem.

Páči sa mi

Krásne si mi to rozpísala a viem, že celý proces odpúšťania a trénovania meditácie je dlhší a vôbec nie jednoduchý ale verím, že mi to zvládnem a pomôže mi…a myslela som, že som mu už odpustila.
Ďakujem za povzbudenie, musím to konečne zvládnuť, takto sa žiť nedá!

Páči sa mi

Každý deň sa laď na niečo pozítívne, zmeň programy v sebe. Dá sa vizuálne vstúpiť do minulosti a zmeniť tú situáciu, to ako si v tom čase reagovala, chovala sa. Minulosť nezmeníš, ale seba a svoje pocity, to ako reaguješ, to mzneniť môžeš a pracovať na tom. Nič si nepripúšťaj, to je najdôležitejšie, konaj zo srdca a nebude ti ublížené.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.