Kategórie
Civilizácie

Koncentrace vitálního pole…

koncentrace_vit koncentrace_ment

Popis

„Koncentrace vitálního pole” neoznačuje průběh pohybů, ale pozici, která má svůj vlastní význam. Může být prováděna vstoje (1), vleže (2) nebo vsedě (3). Totéž platí pro dva následující cviky -koncentraci emocionálního pole a koncentraci mentálního pole.

Stojíme s nohama široce rozkročenýma, a ruce se před vitálním polem sevřou v druidskou pěst. Při koncentraci vitálního pole zůstávají oči otevřeny a fixují objekt, který má symbolizovat „život”; nejvhodnější jsou stromy nebo alespoň jejich obrázky. Veškerá pozornost se nyní soustřeďuje na spojení vitálního pole a objekt koncentrace. Koncentrace by také neměla vycházet z hlavy, ale v průběhu cviku by měl vyvstat pocit, že veškerá energie je soustředěna v druidské pěsti před vitálním polem. Jakmile se dostaví určitý klid, začneme vyzpěvovat hlásky vitálního pole „AH”. Toto „AH” vyzpěvujeme přirozenou silou hlasu, aniž bychom jakkoli potlačovali nebo naopak zesilovali intenzitu, vždy současně s výdechem. Veškeré myšlenky a pocity, které souvisí s vitálními funkcemi, se převedou do druidské pěsti.

V popsané pozici setrváme, dokud není vytvořeno spojení mezi fixovaným objektem a vitálním polem. Jakmile spojení navážeme, dostaví se samovolně i vyrovnání pozitivních a negativních sil. Zůstáváme v uvedené poloze zhruba tři až pět minut. Pro horní hranici délky trvání neexistují samozřejmě žádná omezení. Začátečníci nebo i pokročilí mohou tudíž zůstat takto stát i půl hodiny nebo déle.

Účinek

Koncentrace energetického pole je cvik uvedený mezi cvičeními ovlivňujícími harmonii – jejich působení je však širší. Vytvářejí energetický základ, který ještě přesahuje rámec cviku posílení a nastolení harmonie. Zvládnutí cviků na posílení koncentrace je nutným předpokladem pro vyšší stupně wydy! Účinek tohoto relativně jednoduchého cviku na vitální energii spočívá v tom, že se celé pole takříkajíc „posune na správné místo”. Současně se usměrněním koncentrace otevřou příslušné energetické dráhy.

Cvik slouží zvláště k ozřejmění vlastních nedostatků, které si nechceme přiznat. Míru, v níž se pole již zharmonizovalo, lze odečítat přímo z doby, kterou potřebujeme k navázání spojení s objektem koncentrace. Jakožto bezprostřední účinek na naše tělo se dostavuje zvýšené vnímání vnitřních orgánů a zvláště trávicích procesů. Tímto vnímáním je současně dána i příslušná možnost kontroly. Cvik lze obzvlášť doporučit při onemocnění vnitřních orgánů.

Optimální dobou k provádění cviku je východ slunce; vhodná však je i jakákoli jiná denní doba. Jako zesilovací faktory působí zvláště listy stromů (dub!); zde lze optimálně sloučit objekt, na nějž je koncentrace upřena, se zesilovacím účinkem.

Možné chyby

Při držení těla, v němž máme setrvat delší dobu, je zvlášť důležité rozkročení nohou a napřímená záda. Cvičící, kteří mají silnou lordózu, by neměli volit pozici vleže. Koncentrace nesmí vycházet z hlavy; pokud máte v tomto ohledu problémy, měli byste se pokusit nechávat bod koncentrace klesat stále hlouběji. Z tohoto hlediska je koncentrace vitálního pole nejobtížnější ze cviků na soustředění vůbec. Nepůsobí nám problémy řídit vlastní jednání hlavou, a vcelku nejsou problémy ani se zapojováním citové roviny, zatímco fyzicko-smyslová rovina je velmi silně potlačena.

Tón „AH” nesmí být v žádném případě zadržován, protože to odvádí pozornost od vlastního cíle. Zde bychom se měli zmínit ještě o jednom aspektu, který sice není chybou v pravém slova smyslu, přesto však může účinek cviku zbrzdit: zesilování pomocí stromů. Při tomto cviku je veškerá energie soustředěna na objekt, který současně slouží jako zesilující prvek.

Je bohužel smutnou skutečností, že již dnes je více než polovina stromů v Německu těžce poškozena chorobami.

Ze silně poškozeného stromu nemůže vycházet pozitivní síla!

Student wydy,  který je už silně pokročilý a cítí se spjat s přírodou, pocítí tento problém už při prvním kontaktu. Začátečník se naproti tomu může divit, jak je možné, že tento cvik nemá žádné pozitivní účinky. Možná, že odpověď lze najít právě zde.

Pokračovanie :Koncentrace emocionálního pole

Z knihy Cviceni-Schwarz-cs-Leciva-sila-druidu

4 replies on “Koncentrace vitálního pole…”

ja ked som bola chora tak som vsetky mozne cvicenia popozerala, ale zostala som u 5 tibetanov xixixiixi
ale vsetky su dobre, len si treba najst ten svoj co nam robi dobre a dodava tu energiu 🙂
ja len doporucujem, cokolvek nech ludia cvicia s mierou a v klude a pomalicky to urobi svoje 🙂

Páči sa mi

Prosím vás, mám jeden dotaz na správné držení druidské pěsti. Já vím, že zde je obrázek jak má být držena a jakou plochou pěstí má být přiložená k tělu, ale va obrázcích již výše zmíněné knihy Léčivá síla druidů, obrázek máte i na těchto stránkách (https://anitram.wordpress.com/2011/07/18/koncentrace-vitalniho-pole/) je z obrázku patrné, že druidská pěst je držena jinak. V článku o wydě, který jsem našel (http://kvety.kafe.cz/zahady/2010/10/19/clanky/vyzkouseli-jsme-druidske-cviceni-pro-vecny-zivot/) je zase rozpor držení druidské pěsti v mentálním poli, kdy se údajně dává pěst pod nos, a ne na palcema na chřípí nosu. Pokud jde o držení pěsti podle obrázku zmíněné knihy na vitálním poli, je to dost nepohodlné a tak vás prosím, jak správně v cvicích provádět druidskou pěst?

Děkuji

Páči sa mi

Druidská päsť ako vidíš v tomto článku https://anitram.wordpress.com/2011/07/17/druidska-pest/
je uzavretie dlane a týmto spôsobom sa vytvára trojuholník. Neviem či takto určuje smer prúdenia energie, ale zrejme hej, takže palcom nasmerovávaš energiu k sebe. Aspoň ja to tak cítim silnejšie ak si päsť nasmerujem palcami k telu. V mentálnom poli sa päsť dáva na čelo, aby si pri vyslovovaní hlások „M”. cítil túto vibráciu. Ak by dlaň bola pod nosom, zle by sa ti dýchalo a mentálne centrum na tomto mieste nie je, lebo s mentálnym telom je prepojená 6 čakra.
https://anitram.wordpress.com/?p=7674&preview=true

Držanie päste vo vitálnom poli sa mi nezdá nepohodlné. Prelistval si si celú knihu pod článkom?

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.